30 Eylül 2009 Çarşamba

Comeniusa Hazırlık Sürecim..

Efenm aşağıda da anlatmış olduğum üzere bu Comenius Asistanlığı güzel bişi.. E bende kazandım şimdi sıra bu arada neler olduğu :)) Öncelikle Mayıs -Haziran gibi Asil listede olduğumu öğrendim hem de annemden =)) Sonra sabırsızca geçen bir aydan sonra da eşleştirildiğim ülkeyi ve okulu öğrendim. Hollanda'da Zeeland bölgesindeki Goes adındaki şirin mi şirin (resimlerden öyle görünüyor henüz bizzat görme fırsatı bulamadım=)) bir yere gidiyormuşum. Okulumun ismi de Pontes Scholengroep Goese Lyceum. Sonra hemen Hollandadaki danışman hocamla irtibat kurdum. Bu arada Ankara'daki bilgilendirme toplantısına gittim ve o toplantıda asistanlık hakkında bir çok şey öğrendim. Türkiye Ulusal Ajansındaki görevliler gerçekten çok anlayışlı ve çok iyiler,bütün sorulara sıkılmadan cevap verdiler ve çok da yardımcı oldular.
Neyse efenim toplantıdan döndükten sonra pasaport almak için girişimlere başladım. Babamdan dolayı yeşil pasaport aldım ve sıra geldi vizeye..
Vize için sözleşmeyi beklememiz gerekiyordu, o yüzden de vizeye başvuru biraz gecikti. Başvurmaya gittiğimde de kötü bir sürprizle karşılaştım. Hollanda'da 8 ay kalacağım için Geçici Oturma İzni almam gerekiyor ve o da çok geç çıkıyormuş. Konsolosluğa gittim ve başvuramadan geri döndüm. Hollandadaki danışman hocam benim yerime vizeye başvurdu ve şu anda çıkmasını bekliyorum. Aralık ayında çıkacağını söylediler umarım daha geç olmaz =((

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder